• Uroczysta Inaguracja 2023/2024

22.08.2024

Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w I Ogólnokształcącym Liceum Akademickim odbyło się 4 września o godzinie 10:30. Dyrektor szkoły dr hab. Małgorzata Jóźwiak uroczyście powitała Grono Pedagogiczne, Uczniów i ich Rodziców. Wykład inauguracyjny pt. „Miejsce medycyny we współczesnych naukach przyrodniczych” wygłosił dr hab n. med i n. o zdr. prof UJK Janusz Sielski.

Podczas inauguracji odbyło się ślubowanie nowo przyjętych uczniów, a także montaż artystyczny w wykonaniu naszych uczniów: Marii Chubarowej z klasy II B, Karoliny Grabowskiej z klasy II A i Dominiki Jagodzińskiej z klasy IV A. Nowy rok szkolny to również czas na zmiany i nowe wyzwania dlatego otworzyliśmy w tym roku klasę o profilu pedagogicznym z elementami psychologii oraz klasę informatyczno-matematyczną z grafiką komputerową.

Rok szkolny 2023/2024 uważamy za rozpoczęty.

• Akademiccy Artyści

22.08.2024

Wczoraj uczniowie klasy I i II wraz z nauczycielem Panią Katarzyną Niewęgłowską podczas zajęć plastycznych realizowali temat: Przestrzeń i światło. Rysunek z natury z zastosowaniem perspektywy zbieżnej

• Wyniki matury 2023

22.08.2024

W miniony piątek maturzyści IOLA odebrali swoje wyniki z egzaminu maturalnego. 100% uczniów zdało egzamin maturalny! Średnie wyniki naszych uczniów na egzaminie maturalnym są wyższe niż krajowe, wojewódzkie i miejskie. Ogromne gratulacje, dla dwójki uczniów, którzy uzyskali 100% z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Język polski powyżej 70% napisało 64,3% naszych uczniów, matematykę powyżej 70% napisało 71,4% uczniów zdających maturę, natomiast język angielski powyżej 70% napisało 85,7% uczniów. Duże gratulacje dla ucznia z klasy matematyczno-fizycznej, który napisał matematykę na poziomie podstawowym na 98%, matematykę na poziomie rozszerzonym na 96%, język angielski na poziomie podstawowym i rozszerzonym na 98% i fizykę na 93%. Gratulujemy wszystkim i życzymy samych sukcesów na kolejnym szczeblu edukacji.

• Wyjazd integracyjny do Sobkowa

22.08.2024

Wyjazd do Sobkowa to już nasza co roczna tradycja. Wszyscy uczniowie wraz z Gronem Pedagogicznym żegnają wspólnie wakacje i witają nowy rok szkolny. Wyjazd do Fortalicji ma również zintegrować nowo przybyłych uczniów, co roku odwiedzają nas też nas wspaniali absolwenci cieszymy się, że o nas pamiętacie i odwiedzacie mury naszej szkoły. W tym roku do Sobkowa przyjechała nasza absolwentka Julia Zielińska. Julcia jest na drugim roku medycyny, właśnie zakończyła praktyki w szpitalu i postanowiła wspólnie z nami spędzić ten wyjątkowy czas przy okazji dzieląc się wrażeniami.

Każdy uczeń miał możliwość przedstawienia się, opowiedział o sobie kilka słów, starsi uczniowie przedstawili swoje anegdotki dotyczące szkoły, wspólnie grillowaliśmy, spacerowaliśmy po pięknych terenach, mogliśmy przejechać się dorożką czy uczestniczyć w pokazie ptaków drapieżnych. Dziękujemy za przybycie i za wspaniały, wspólnie spędzony czas.